9780735626706f_2 Eleştiri:Kitap profesyonelce yazılmış.konular detaylı ve bol örnek verilerek hazırlanmış.okunmasını tavsiye edeceğim kitaplardan bir tanesidir.sadece bana göre tek eksik bazı yerlerde çeviriden kaynaklanan anlam bozuklukları var. ARKA KAPAK

Adım Adım Visual C# 2010, C# bileşenleri ve Windows tabanlı uygulamalar yaratmak için Visual C # 2010 ile ilgili temel programlama bilgilerini uygulamalı olarak öğreneceğiniz kolay anlaşılır ve kapsamlı bir kılavuzdur. Bu kitapla, Visual C# 2010 ve Microsoft .NET Framework 4.0ı kullanarak uygulamalar yaratmayı kendi kendinize öğreneceksiniz. Kitabın ekinde yer alan CD, alıştırmaları yaparken kullanacağınız örnek kodları içermektedir. Kitap içindeki ekran görüntüleri ise çalışmanızı denetlemenize yardım etmeyi amaçlamaktadır.

Adım Adım Visual C# 2010 ile değişkenler, ifadeler, işleçler ve yöntemlerle çalışmayı; kendi Windows Presentation Foundation uygulamalarınızı yaratmayı; kullanıcı arabirimi oluşturup veri girişlerini doğrulamayı; hataları yönetip özel durumları işlemeyi; çöp toplamayı kullanarak kaynakları yönetmeyi; Genericsi kullanmayı, yeni türler yaratmayı ve yeniden kullanılabilir öğeler oluşturmayı öğreneceksiniz. Ayrıca ADO.NET ve LINQ kullanarak verileri sorgulayıp yönetecek; Task Parallel Libraryde çok işlemli desteği inceleyecek ve Windows Communication Foundation ile Web hizmetleri oluşturmaya aşlayacaksınız.

Mustafa DEMİRCİOĞLU www.mustafademircioglu.net

Bir cevap yazın

*